Екологічне виховання


Екологія - це те, що оточує кожного з нас. Ще ніколи так гостро не стояла загроза екологічної кризи, як сьогодні. На планеті з лякаючою швидкістю зникають різні види унікальних тварин і рослин. З кожним днем все більше забруднюється навколишнє середовище. 
Щоб запобігти варварське ставлення до природи, варто починати виховувати екологічну культуру з найменших років. Тому в наші дні екологічне виховання дошкільників здобуває зростаючу актуальність. 
Дошкільний вік - самий відповідний час для формування у дитини основ сприйняття світу. Діти в ранньому віці дуже емоційні, чуйні та милосердні й сприймають природу як живий організм. 
Екологічне виховання дошкільнят насамперед, спрямоване на формування позитивного ставлення дитини до навколишнього середовища - землі, води, флору, фауну. Навчити дітей любити і берегти природу, дбайливо використовувати природні багатства - головні завдання екологічного виховання. 

 

Яке значення для дошкільнят має екологічне виховання?  •  
  • виробляє відповідальність за збереження природи;

  •  
  • виховує почуття прекрасного, здатність бачити красу;

  •  
  • дає розуміння тісного взаємозв'язку всього живого на планеті;

  •  
  • запобігає агресивні, руйнівні дії по відношенню до природи;

  •  
  • спрямовує дитячу активність у позитивне русло і розширює кругозір.


Як прищепити дитині екологічну культуру? 
Виховання екологічної культури дошкільників починається в родині дитини. Діти копіюють поведінку своїх батьків. Тому дуже важливо щоб батьки пояснювали дитині основи екологічної культури і підкріплювали свої слова діями. Не можна навчити дитину тому, чого самі батьки не дотримуються. 
Розповідайте дитині про дивовижному розмаїтті форм життя на суші і воді. На цьому шляху вам допоможуть ілюстровані енциклопедії та кінофільми про тварин і рослини. 
Частіше читайте своїй дитині чудові, добрі розповіді про природу Ст. Біанкі, Л. Толстого, Б. Заходера, Н. Сладкова, М. Пришвіна, К. Ушинського. Діти готові годинами зачаровано слухати розповіді дорослих. Після читання поговоріть з малюком про проблеми героїв. 
Малюки дошкільного віку дуже чутливі. Якщо ви дасте їм можливість відчути чужий біль, як свою, - то навчіть проявляти турботу до тих, хто в ній потребує. Також, ніколи не проходьте повз, які потрапили в біду рослин і тварин.
Всіляко залучайте і заохочуйте участь дитини у догляді за тваринами або рослинами. Починати можна з найпростішого - поливу улюбленого квіточки або установки годівничок для пташок взимку. 
Розповідайте в доступній формі про проблеми навколишнього середовища і те, що потрібно робити, щоб їх не було. 
Влітку екологічне виховання може стати для дошкільнят захоплюючим пригодою. Прогулянки в ліс, поле, парк, луг допоможуть ближче познайомитися з типовими представниками місцевої флори і фауни.
 
Екологічне виховання дошкільнят
Це розширить знання дитини про оточуючих його тварин і рослини. Допоможіть малюкові навчитися бачити красу навколишньої природи. 
Важливе місце в екологічному вихованні дошкільнят належить іграм. Влаштуйте маленький театр з ігровими персонажами - ляльками. Нехай герої розкажуть про те, як себе потрібно вести по відношенню до природи. Можна сперечатись, жартувати і сміятися разом зі своїми героями. 
Варіантів і форм виховання екологічної культури у дошкільників безліч. Все залежить від вашого бажання і фантазії. Але навчити дитину з ранніх років жити в злагоді з навколишнім середовищем - це не проста, але дуже важливе завдання.

 

Всі новини

Контакти

Адреса: Гайсинський район, село Куна, вул. 1 травня, буд. 39

Тел.:

Email: dnzkuna@ukr.net