Звіт директора 2023/2024

ЗВІТ КЕРІВНИКА

«Дошкільний навчальний заклад «Вербиченька»

 директора Світлани  Підвашецької  про свою діяльність за підсумками 2023/2024 навчального року перед педагогічним колективом та громадськістю

 

1.    Загальні відомості про дошкільний навчальний заклад

 Дошкільний навчальний заклад загального розвитку, комунальної форми власності функціонує з 1950року. Проект розрахований на 50 місць. У 2023/2024 навчальному році групи були укомплектовані за віковими ознаками.

Функціонування дошкільного навчального закладу у 2023/2024 навчальному році регламентувалося Законом України “Про дошкільну освіту“, Положенням про дошкільний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305, наказами Міністерства освіти і науки України від 24.04.2003 № 257 “Про затвердження Примірного статуту дошкільного навчального закладу”, від 28.10.2008 № 985 «Про затвердження Інструкції з організації охорони життя і здоров’я дітей у дошкільних навчальних закладах», Базового компоненту дошкільної освіти (нова редакція), програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина» та іншими нормативно-правовими актами.

Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

Дошкільний заклад несе відповідальність перед батьками, суспільством і державою за:

-  реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту»;

-  забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту, рівня та обсягу;

-  дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази.

У 2023/2024 навчальному році дошкільний заклад здійснював свою діяльність відповідно до річного плану роботи. Діяльність закладу була направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:

  --Продовжувати роботу щодо формування мовленнєвої культури дітей дошкільного віку за допомогою дидактичних ігор інноваційних методів навчання. 

--Поглиблювати системну та послідовну роботу з національно-патріотичного виховання дітей через подальше формування у дошкільнят комплексу знань про сім’ю, родин,рідне місто,Батьківщину,Україну.

У дошкільному закладі функціонувало 2 групи з денним перебуванням дітей, із них - 1 групастаршого віку та 1 молодшого віку .У 2023/2024 навчальному році списочний склад вихованців складав 31 дитини.

Зарахування дітей до дошкільного закладу здійснювалося на підставі заяв батьків, медичної довідки про стан здоров'я дитини, свідоцтва про народження дитини. Навчальний рік у дошкільному закладі розпочато з 01 вересня 2023 року і закінчено 31 травня 2024 року в дистанційній формі навчання. Дошкільний навчальний заклад «Вербиченька» впродовж 2023/2024 навчального року працював з 08.00 до 17.00 години за п'ятиденним робочим тижнем.

 

2. Персональний внесок керівника у підвищенні рівня організації навчально-виховного процесу у навчальномузакладі.

Сучасна дошкільна освіта вимагає освоєння прогресивних технологій духовного розвитку особистості, створення умов для розкриття творчого потенціалу дитини. Мова йде про принципово нові психологічно-педагогічні ідеї, концепції, технології, в центрі яких - особистість дитини з її потребами і інтересами. Цьому сприяє впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес, забезпечення педагогічного колективу новою методичною літературою, періодичними підписними виданням, сучасним дидактичним матеріалом.

Для забезпечення системного підходу до реалізації завдань дошкільної освіти в дошкільному закладі функціонує методичний куточок, який є науково – методичним осередком для педагогів та батьків. Протягом року методичний куточок поповнився наочно – дидактичними посібниками, навчально – методичною літературою, періодичними виданнями, дидактичними аудіо та відео матеріалами. Вихователі в своїй роботі використовують сучасні наукові розробки, авторські методики, розробки занять, свят та розваг, матеріали з досвіду роботи кращих педагогів, періодичні педагогічні видання: «Дошкільне виховання»,  «Дошкільний навчальний заклад».

У дошкільному навчальному закладі організовано роботу педагогів щодо впровадження інноваційних педагогічних технологій:- «Вчимося читати»  Л. Шелестова;

- інноваційна технологія «Чудеса на піску»; «Мнемотехніка».

На виконання річного плану роботи дошкільного навчального закладу на 2023/2042навчального року було заплановано та проведено ряд заходів щодо ознайомлення педагогів з інноваційними технологіями та їх впровадження в навчально-виховний процес, а саме:

-  дистанційне навчання дошкільнят;

Педагогами дошкільного закладу підвищується фахова майстерність шляхом самоосвіти, відвідуванням різноманітних методичних заходів, семінарів.

Навчально – виховна робота у навчальному закладі

Продовжуючи роботу щодо вирішення проблем навчання та виховання дошкільників, педагогічний колектив у 2023/2024 навчальному році комплексно здійснював підхід до вирішення головних річних завдань:

1. Продовжувати впроваджувати оздоровчі технології в практику роботи з дітьми.

2. Формування всебічно розвиненої особистості, розвиток їх творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду.

3. Ефективне використання інноваційних методів і засобів розвитку мовлення дошкільників.

    Для визначення стану роботи на виконання двох річних задач та виявлення результативності роботи проведено тематичне вивчення стану роботи з громадянсько-патріотичного виховання 25,03 по29,03 2024 року. (дистанційне навчання).

З метою удосконалення діяльності педагогічного колективу та батьків впродовж року  проведено педагогічні години, консультації,  конкурси, Днів відкритих дверей,  педагогами опрацьовано новинки методичної літератури, здійснено підбірку консультативного матеріалу з даного питання для вихователів та батьків.

В роботі з педагогами впродовж навчального року згідно плану застосовувалися  індивідуальні, групові та масові форми методичної роботи, а саме: педагогічні ради, семінари - практикуми, круглі столи, консультації, педагогічні години, тощо.

З метою коригування розвитку дошкільників, аналізу компетентності та планування подальшої  навчально-виховної роботи з дітьми дошкільного віку у закладі проводилися контрольні заняття, бесіди. Досягнення дітей оцінювалися за чотирма рівнями (низький, достатній, середній, високий).Результати засвоєння программного матеріалу дітьми старшого дошкільного віку досить неоднорідні: за підсумками контрольних зрізів діти показали позитивний результат засвоєння програми в діапазоні від 72%  до 85% (в залежності від розділу програми). Найбільш високі результати у дітей з реалізації завдань освітніх ліній: «Дитина в соціумі», «Гра дитини».

 

Організація різних форм виховної роботи

Організація життєдіяльності дітей включала в себе: ігрову діяльність,  трудову діяльність, самостійну художню діяльність, роботу з безпеки життєдіяльності. На виконання основних річних завдань роботи дошкільного навчального закладу педагогами закладу оптимізовано роботу по проведенню Тижнів безпеки, Тижнів з фізкультури, Днів здоров’я, музично – спортивних розваг та конкурсів. Також упродовж навчального року організовувались виставки дитячих малюнків і поробок з природного та іншого матеріалу та спільних робіт з батьками за різною тематикою.

 

3. Вжиті керівником заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально – технічної бази:

Значна увага у розвитку дошкільного закладу приділяється поліпшенню та модернізації матеріально-технічної бази.

Матеріальна база закладу освіти складається з кабінету завідувача, музичної зали, 2 групових приміщення, спальня, туалетна кімната, приміщення харчоблоку, господарської споруди. Усі приміщення закладу відповідають санітарно – гігієнічним нормам.

На ділянках дошкільного закладу є групові майданчики, загальний фізкультурний майданчик, квітники, господарський майданчик, але є певні недоліки:

- потребує оснащення майданчиків обладнанням для ігор дітей (гойдалки, гірки, спортивне обладнання).

         Питання зміцнення матеріально-технічної бази, поповнення і використання коштів фонду сприяння розвитку навчального дошкільного закладу розглядалося на засіданні Ради дошкільного навчального закладу.

Завдяки директорудошкільного навчального закладу, матеріально-технічна база значно покращилась, а саме:

-проводились заправка та ремонт картриджів;

-проведена робота з благоустрою території: висаджено квіти, пофарбовано обладнання та фасад, бордюри та дерева.

         Також проведено перевірку ізоляції електропроводки, вимірювання опору металевого зв'язку корпусів електроустаткуванні з основними заземленнями, зроблена перевірка вентиляційних каналів, технічне обслуговування вогнегасників, проведено перевірку монометрів для підготовки теплової рамки та перевірку вагів статичного зважування.

Під час ремонтних робіт в липні 2023 року проведено косметичні ремонти в усіх групах. Але поряд з цим залишилися проблеми: потребує ремонту групова кімната закладу, оновлення дидактичного обладнання. 

 4 Вжиті керівником заходи щодо забезпечення навчального закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки.

Дошкільний навчальний заклад повністю укомплектований педагогічними кадрами: Підвашецька Світлана Степанівна, директор, педагогічний стаж роботи –40 років, стаж роботи на посаді – 40 років; освіта вища, закінчила Уманський державний педагогічний університет імені П.Г.Тичини..

Навчально-виховний процес в дошкільному закладі забезпечують 4 педагогів, з них 4 мають вищу освіту та 7осіб обслуговуючого персоналу.

З метою підвищення кваліфікації педагоги закладу відвідували методичні об'єднання району, семінари - практикуми, школу молодого вихователя, майстер - класи, підвищували свій професійний рівень шляхом самоосвіти.  

 

5. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я вихованців та педагогічних працівників.

Одним з пріоритетних напрямків керівника є забезпечення соціального захисту, збереження та зміцнення здоров’я дітей і працівників закладу. Щомісячно ведеться контроль за санітарно-гігієнічним станом дошкільного закладу. Санітарно-освітня робота серед батьків проводиться через бесіди, консультації. Розроблено заходи, спрямовані на адаптацію новоприбулих дітей, зниження захворюваності в осінній період, а також роз’яснювальної роботи серед батьків щодо ізоляції хворих дітей з дитячого колективу для швидшого їх одужання.

Кожен працівник закладу проходить обов’язковий медичний огляд. Згідно з трудовим стажем робітників надаються виплати за листами непрацездатності.

Проведена санітарно – просвітницька робота: оформлений стенд для батьків та персоналу «Поради лікаря», проводилися бесіди з персоналом та батьками.

Забезпечене соціальне страхування всіх працівників від нещасних випадків, професійних захворювань. Здійснюються виплати з фонду соціального страхування за період тимчасової непрацездатності працівників. Профспілковий комітет здійснює суспільний контроль за охороною праці в особі своїх вибраних органів і представників.

 Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм

Згідно ст.23 Закону України «Про освіту» та на підставі Законів України «Про цивільну оборону», «Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характердошкільний заклад забезпечує право дитини на охорону здоров’я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного нешкідливого утримання дітей.

Робота з цього питання ведеться в таких напрямках:

- створення безпечних умов для перебування дітей в дошкільному закладі;

- організація догляду за дітьми;

- робота з колективом з охорони праці, протипожежної безпеки, охорони безпеки життєдіяльності дітей;

- навчально-виховна робота з дітьми з питань охорони безпеки життєдіяльності дітей;

 Щоквартально проводилися тижні безпеки. 

Відповідно до Закону України «Про охорону праці», було проведено повторні та позапланові інструктажі з охорони праці, з охорони життя і здоров’я дітей в дошкільному навчальному закладі, пожежної безпеки, надання першої медичної допомоги. Двічі на рік проводилося випробування спортивного та нестандартного обладнання на території дошкільного закладу, в музично-спортивній залі та в групових кімнатах. Відповідальною особою та робітником з комплексного обслуговування будівлі проводяться перевірки обладнання на відповідність вимогам безпеки .

 

Надання соціальної підтримки та допомоги дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям з малозабезпечених сімей.

Кількість дітей пільгових категорій у дошкільному закладі за 2023/2024 навчальний рік складає 9 дітей.

Вихователями груп систематично надається консультативна допомога батькам дітей пільгових категорій до вирішення проблем, що виникають у вихованні та навчанні їх дітей, приділяється увага додатковій індивідуальній роботі з цими дітьми з питань організованих форм діяльності відповідно до вимог Базової програми розвитку дитини «Дитина».

  

Стан дитячого травматизму

У дошкільному навчальному закладі проводились інструктажі з педагогами, фахівцями та обслуговуючим персоналом, систематично перевірявся технічний стан приміщень. Були систематизовані нормативно-правові документи, які регламентують роботу закладу з даного питання. Своєчасно видавались накази щодо запобігання дитячого травматизму, в яких чітко вказувались обов'язки працівників, терміни виконання та відповідальні особи. Робота педагогічного колективу та всіх робітників дошкільного навчального закладу здійснювалася і на вимогах Базового компоненту дошкільної освіти в Україні та програми розвитку дитини «Дитина».  Цільовими пріоритетами роботи щодо охорони життя і здоров’я дітей, запобігання всім випадкам дитячого травматизму у 2023/2024 навчальному році були:

- забезпечення реалізації державної політики щодо охорони життя і здоров’я учасників навчально-виховного процесу;створення безпечних і нешкідливих умов навчання, праці і виховання дітей;

- навчання дітей питанням основ безпеки життєдіяльності з наступною перевіркою знань відповідно до програми;

- організація просвітницької роботи з батьками;

- проведено Тижні безпеки життєдіяльності: протипожежна безпека, дорожньо-транспортний травматизм, цивільного захисту та особистої безпеки, виставки дитячих малюнків «Дбаємо про своє здоров'я»;

- систематично проводилися консультації з батьками, зроблені папки-пересувки, поповнено наочну інформацію, розроблені пам’ятки для батьків

.- проведено ремонт спортивних споруд та обладнання на майданчиках. 

Складено акти (вересень) обстеження малих форм та спортивного обладнання на міцність.

Ретельна робота проводилася впродовж 2023/2024 навчального року по навчанню дітей правилам особистої безпеки, дорожнього руху, протипожежної безпеки.

В «Куточку безпеки» постійно поновлювались дидактичні матеріали для проведення роботи з охорони життя і здоров’я дітей, придбано атрибути до ігор, оновлювався інформаційний матеріал у батьківських куточках з даної тематики. Питання з безпеки життєдіяльності дітей та запобігання дитячого травматизму постійно розглядаються на виробничих нарадах, нарадах при завідувачеві, загальних та групових батьківських зборах.

Результатом діяльності закладу з даного питання є відсутність випадків травматизму дітей впродовж 2023/2024 навчального року.

 

6. Медичне обслуговування вихованців

Медичне обслуговування дітей дошкільного закладу здійснюється органом охорони здоров’я (Кунянська  амбулаторія) та медичним працівником дошкільного навчального закладу. Упродовж року було проведено оздоровчо – профілактичну роботу: антропометричні вимірювання, медичні огляди дітей, систематичний огляд дітей лікарем-педіатром, лікарями-спеціалістами; проводилося загартування, здійснювався контроль за станом відвідуваності, санітарним станом приміщення, за станом харчування.

        

 7. Організація харчування дітей у навчальному закладі

. Харчоблок обладнаний всім необхідним технологічним обладнанням: 2 електричні плити, 1електром’ясорубка,. холодильник побутовий – 2 шт.

На харчоблоці працює кухар, яка  має відповідну фахову освіту.

Вихователями ведеться планомірна робота щодо формування навичок культури харчування вихованців, проводиться консультативна робота щодо харчування дітей вдома.

 

8. Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями.

У минулому навчальному році проводилась наступна спільна робота дошкільного навчального закладу і сім’ї: загальні збори колективу та батьків або осіб що їх замінюють, засідання Ради закладу, групові батьківські збори, групові та індивідуальні консультації, змінна інформація в куточку для батьків, презентація папок – пересувок з безпеки життєдіяльності, з патріотичного виховання  та мовленнєвого розвитку, залучення батьків до участі в  змаганнях і виставках, обладнання ігрових зон, підготовка до дитячих свят, допомога у благоустрої приміщень закладу.

Батьки в свою чергу, намагалися допомогти організувати життя дітей ще краще. В усіх групах протягом року активно працювали батьки. У дошкільному навчальному закладі створена Рада дошкільного навчального закладу, як колегіальний орган педагогів та батьків, до складу якої входять працівники дошкільного навчального закладу, члени батьківського комітету. Головою Ради обрано Дудкіну Катерину. На засіданнях Ради дошкільного навчального закладу розглядалися питання:

-         організації виконання рішень загальних зборів;

-         поліпшення умов для здобуття дошкільної освіти;

-         результативність освітньо-виховного процесу;

-         охорони прав дитинства та соціального захисту дітей пільгових категорій;

-         стан медичного обслуговування у дошкільному навчальному закладі та аналіз  захворюваності;

  - результативність навчально-виховної роботи з виховання культурно-гігієнічних навичок;

         

9.Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу.

Реагування керівника на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування.

На виконання Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 р., Указу Президента України № 700/2002 «Про додаткові заходи забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 в дошкільному навчальному закладі  проведено ряд заходів, а саме: ведуться журнали обліку особистого прийому громадян, реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян, інформаційні матеріали представлені на сайті дошкільного закладу.

За минулий 2023/2024 навчальний рік 11 громадян звернулися в усній формі з метою оформлення дітей у дошкільний заклад, 2 чоловік - щодо працевлаштування в дошкільний навчальний заклад, 1 – з уточнення переліку документів, які необхідно надавати під час оформлення дитини до дошкільного навчального закладу та 5 -  щодо профілактичних щеплень на час вступу дитини до дитячого колективу. Порушені питання розглянуті, надані відповіді, проведено консультативну допомогу. Про всі звернення та прийняті рішення проінформовано Управління освіти.

Шановні батьки, колеги! Я щиро вдячна Вам за плідну роботу з покращення умов щодо навчання та виховання дітей у 2023/2024 навчальному році.

У зв'язку зі складанням проекту річного плану роботи закладу на 2024/2025 навчальний рік хочу висловити прохання до всіх  щодо надання своїх пропозицій з вдосконалення роботи дошкільного навчального закладу, покращення освітньо-виховної роботи, поліпшення матеріальної бази, відпочинку дітей, умов праці та відпочинку працівників дошкільного навчального закладу.

 

Дякую за увагу!